Mletá skořice má na tělo dezinfekční a čistící účinek. Má spoustu antioxidantů, má také antifungální, antibakteriální, antiparazitické, protirakovinné i antimutagenní vlastnosti. Skořice obsahuje také vlákninu, železo, mangan a vápník. Skořici lidé využívají často na hubnutí.
Mletá skořice je skvělá k masu, například k pokrmům z jemného jehněčího masa. Často se používá k dochucení rýžových pokrmů, hlavně těch podávaných na sladko. Ve skutečnosti může být mletá skořice kombinována s kořením, jako je zázvor nebo kardamom, a pro pokrmy s mírně asijskou chutí. Jde však o to, nepřidávat skořici ve velkém množství, stačí špetka.
Pravděpodobně neexistuje nikdo, kdo by nepoužil skořici do hruškových kompotů, čokoládových dezertů nebo koláčů, zejména milovaného jablečného koláče. Skořice se fantasticky kombinuje s jablky, švestkami, hruškami, jahodami a rebarborou. Je také perfektní jako doplněk ke kořeněnému chlebu a toastům. Aromatická skořice se používá jako přísada do vonných směsí a přírodních vůní. Mletou skořici lze také přidat do svařeného čaje a svařeného piva a vína, aby se výrazně zvýšila tělesná teplota a imunita.
Je důležité ji uchovávat v uzavřené nádobě, protože může zatuchnout a ztratit veškeré aroma.
Nutriční hodnoty ve 100 g:
Země původu:
Indonésie
Použití v kuchyni:
Dezerty, koláče, pečivo, čaj, nápoje, svařené víno, káva.